Sprawdź jakość powietrza w swoim otoczeniu!

Niewielkie urządzenie

Nasze rozwiązanie to idea „Smart City„, czyli „Inteligentnego Miasta„, gdzie określa się koncepcję, według której miasta wykorzystują zaawansowane technologie do tego, by polepszyć jakość życia i funkcjonowania w każdym obszarze. Zgodnie z tym założeniem mieszkańcom ma się żyć lepiej i wygodniej, a równocześnie koszty funkcjonowania całego organizmu miejskiego mają być tak niskie, jak to tylko będzie możliwe. System do monitorowania jakości powietrza to rozwiązanie, w skład którego wchodzą niewielkie czujniki, które są w stanie mierzyć poziom zanieczyszczenia powietrza i smogu na zewnątrz. Urządzenia są bardzo czułe, wodoszczelne i odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Odczytują w czasie rzeczywistym wiele parametrów na temat jakości powietrza w konkretnej lokalizacji.

– Dokładność pomiaru:

  • 70% dla 0.3μm
  • 98% dla 0.5μm

– Temperatura pracy:

  • – 30 C
  • + 50 C

System monitoringu zanieczyszczenia powietrza dla gmin i powiatów

System do monitorowania jakości powietrza od firmy LoVo oparty jest o sieć Stacji Bazowych LoVo IoT. Dzięki temu budujemy sieć czujników monitorujących jakość powietrza dla gmin i powiatów. Nasz system będzie na bieżąco mierzył poziom stężenia pyłów zawieszonych PM 2,5 oraz PM 10, a także temperaturę powietrza. W oparciu o te dane na mapie on-line w miejscach lokalizacji czujników oznaczane będą wizualnie stany powietrza w najbliższej okolicy. Dane zebrane z czujników będą aktualizowane w czasie rzeczywistym. Dzięki tej metodzie możliwe jest również poznanie prognozy jakości powietrza na najbliższe 24h. Można też ściągnąć aplikację do śledzenia na bieżąco wyników pomiarów.

Czujnik monitoringu jakości powietrza„Smart City” dla każdego

Dzięki Systemowi do monitorowania jakości powietrza stan powietrza kontrolowany jest w czasie rzeczywistym za pomocą czujników, a dane wyświetlane w aplikacji Air Quality. Naszą misją jest uświadomienie społeczeństwa o jakości powietrza, którym oddychają. System z siecią czujników rozsianych gęsto nie tylko w gminach i powiatach, ale także w firmach i domach osób prywatnych umożliwia generowanie bardzo dokładnych pomiarów. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest szybsza i dokładna identyfikacja źródeł problemów, a następnie ich eliminacja. Poprzez rozlokowanie czujników na dobrze zaplanowanej mapie, zbierane informacje dają realny wynik co do jakości powietrza oraz precyzyjnie pokazuje ewentualne źródła jego zanieczyszczenia. Aplikacja Air Quality umożliwia sprawdzenie aktualnej jakości powietrza w danym miejscu czy najbliższym sąsiedztwie.

 

Analizuj zanieczyszczenie powietrza w swojej okolicy

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji: